Firma

Firma

Fercam - świat transportu i logistyki
Fercam powstał w 1949 w Bolzano ( płn Włochy ). Nazwa pochodzi od dwóch słów z języka włoskiego ( FERrovie - kolej oraz CAMion - ciężarówka ). W 1963 roku, firma została przejęta przez firmę transportową Eduard Baumgartner , który z powodzeniem zintegrował ze sobą transporty drogowy z kolejowym. W 1982 roku Fercam otworzył swoje pierwsze biuro poza Włochami, w Monachium ( ówczesna RFN ). 1 lipca 2007 roku, firma zdecydowała się otworzyć swoje pierwsze biuro w Polsce, w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, gdzie z powodzeniem rozwijano działalność w zakresie gł. spedycji drogowej. Sukces oddziału grodziskiego otworzył drogę do otwarcia dwóch nowych działów ( lotniczego w Grodzisku Maz oraz morskiego w nowo otwartym biurze w Gdyni ), co też uczyniono 1 października 2014 roku.
 
Lata dynamicznego rozwoju organicznego, jak i liczne, czasami spektakularne, przejęcia zaowocowały przekształceniem się firmy z małego przewoźnika w 360-stopniowy koncern logistyczny z licznymi biurami we Włoszech i Europie oraz szeroką siecią partnerów, pozostając jednakże czały czas firmą rodzinną.  

Firma zatrudnia obecnie 1 550 pracowników w 69 europejskich i 2 afrykańskich oddziałach.
 
896 000 m2 własnej powierzchni magazynowej, nowoczesny tabor oraz zaawansowanie informatyczne są dodatkowymi atutami jakie Fercam moze zaoferować swoim klientom.

Misja

Oferujemy szeroką palete usług logistycznych z uwzględnieniem usług dodatkowych, dzięki czemu, nasi klienci mogą się koncentrować na swoim głównym profilu działania.

Dzięki szybkim, wydajnym i technologicznie zaawansowanym standardom dotyczących rozwiązań logistycznych, przyczyniamy się również do sukcesów naszych partnerów.

Wspieramy naszych pracowników w ich rozwoju zawodowym. W pełni respektujemy zakres praw i obowiązków oraz chronimy ich zabezpieczenia socjalne.

Tematem od zawsze związanym z naszą firmą jest ochrona środowiska. Region w którym powstał Fercam jest od zawsze blisko związany z naturą i od samego początku, nasz rozwój szedł w parze z kontrolowaną eksplotacją surowców naturalnych.

Jakość i ochrona środowiska naturalnego

Z tradycji - świadomi jakości oraz ochrony środowiska naturalnego
Fercam ma w swoich genach aktywną ochronę środowiska. Utworzony przed ponad 60-cioma laty w cieniu przepięknych Dolomitów, od zawsze, traktował temat ochrony środowiska w sposób bardzo poważny i konsekwentnie wdrażał nowe oraz inowacyjne rozwiązania, ograniczające negatywne działania jego działalności na środowisko.
 
Duży nacisk na ochronę środowiska w sektorze transportowym, wymaga stałą kontrolę w eksploatacji surowców naturalnych. W związku z tym, Fercam wdrożył system ISO 14001:2004 chroniący środowisko. Dumą firmy jest stale modernizowany tabor samochodowy.
 
Nasza firma jest jednym z założycieli pierwszej, prywatnej firmy kolejowej we Włoszech, organizującej transporty intermodalne przez Przełęcz Brennero.
 
Jakość dla Fercamu to nie tylko puste słowa ale cały koncept działania. Zawsze przy kliencie, zawsze zorientowani na klienta i poziom jego obsługi.  Po wdrożeniu ISO 9001:2008, firma stale przyczynia się do poprawy jakości  obsługi klientów ale także do kształcenia i dalszego rozwoju swoich pracowników. 
Fercam

Liczby & Fakty

2.150
Pracownicy bezposredni
102
Oddzialy
1.200.000
Powierzchnia magazynów m2
943 mln €
Obrót 2021
3.350
Park samochodowy
Siedziba Warszawa

ul. 11-Listopada 18
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Tel: +48 (0)22 755 64 79

Faks: +48 (0)22 755 41 76
warszawa@fercam.com